O FIRME » CYKLOS
CYKLOS

Cyklos Choltice je známy výrobca rezačiek, dierovačiek, skladačiek papiera a ďalšej kancelárskej techniky. Dnešná spoločnosť stojí na pevných základoch vybudovaných ešte za prvej republiky. V súčastnosti sme dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť, ktorá svoje výrobky neustále zdokonaluje a modernizuje.

Historia

Historia firmy Cyklos siaha až do roku 1928. Práve v tomto roku vznikla firma HA-NEK, výrobca pretlačných rozmnožovacích strojov. Kvalitné a spoľahlivé výrobky tejto firmy si získali svojích zákazníkov nielen v tuzemsku ale aj v zahraničí. V 50. rokoch na úspešnú tradíciu firmy HA-NEK naviazalo výrobné družstvo Cyklos. Meno Cyklos dal tomuto podniku práve hlavný výrobný program, výroba pretlačných rozmnožovacích strojov (cyklostylov). Cyklos sa stal najväčším výrobcom týchto strojov vo východnej Evrope a svoje výrobky úspešne vyvážal do celého sveta. V 90. rokoch na túto výrobu úspešne nadviazal sortiment zariadení pre konečnú úpravu tlačovín. Sortiment sa neustále rozširoval a Cyklos sa v tomto obore stal uznávaným európskym výrobcom.

Súčasná firma

Firma Cyklos je moderná, rozvíjajúca sa firma ponúkajúca svojím zákazníkom výrobky a služby vysokej kvality. V oblasti polygrafickej výroby a dokončovacích úprav tlačovín ponúka svojím zákazníkom zariadenia v týchto oblastiach:

  • ryhovanie a perforovanie
  • rezanie a dierovanie
  • skladanie
  • uskladňovanie papiera

Rezačky, dierovačky, skladačky papiera a ďalšia kancelárska technika nachádza uplatnenie predovšetkým v tlačiarňach, grafických štúdiach, copyshopoch, kanceláriach a pod. Svojím charakterom sú tieto výrobky zamerané na spracovanie výstupov digitálných tlačových zariadení a na málonakladovú tlač. Viac ako 90% produkcie je exportovanej.

Zástupcov firmy Cyklos dnes nájdete nielen vo všetkých evrópský štátoch, ale aj na Blízkom Východe, v Austrálií, v Afrike, v Severnej a Južnej Amerike.